вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe płoty drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone płoty z drewna ekspresowo się dewastują oraz mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny wdzięk i własności. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie pożądane byłoby poznać typy pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna wypada rozpocząć od poprawnego i starannego przygotowania materiału na ogrodzenie, bowiem od tego zależy wynik finalny własnych prac. Przed użyciem artykułów do ochrony i ozdoby płotów z drzewa niezbędne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Kiedy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, wypada nanieść następne amalgamaty, jakie konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, ale nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni płot przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi oraz troski.

Zupełnie inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ów rodzaj ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji wobec tego dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий